093 6547777
0936547777
095 6547777
0956547777
097 6547777
0976547777

Страхування повітрянного транспорту

Страхування повітрянного транспорту

КАСКО повітряного судна

Будь-який майновий інтерес, пов’язаний з експлуатацією Ваших повітряних суден, є об’єктом авіаційного страхування. Зазвичай за встановлення тарифу з авіа страхування нами практикується принцип індивідуального підходу під час оцінки ризику. Основними критеріями під час оцінки ризику є дані, надані Вами.

Тариф залежить від таких факторів, як ринкова вартість борту, рік випуску, тип літака.

Страхувальником є фізична/юридична особа, резидент України, що має право власності на повітряне судно (ПС) або є його експлуатантом (експлуатує ПС на законних підставах).

За договорами страхування ПС можуть бути застраховані:

 • легкі, дуже легкі та надлегкі літаки;
 • вертольоти;
 • спеціальні літальні апарати (мото-) планери, (мото-) дельтаплани, теплові аеростати (повітряні кулі).

Договори авіа страхування укладаються на випадок:

 • повної загибелі ПС;
 • пошкодження окремих частин ПС, систем та елементів його конструкції;
 • зникнення ПС безвісти в період дії договору страхування.

Страхування відповідальності експлуатанта повітряного судна

Cтрахування відповідальності експлуатанта повітряного судна (ПС) захищає майнові інтереси страхувальника, пов’язані з його відповідальністю за шкоду, завдану третім особам під час експлуатації ПС.

Треті особи: фізичні та юридичні особи (їхнє майно), які не пов’язані зі страхувальником договірними зобов’язаннями, в тому числі договором на перевезення, та які не є працівниками страхувальника чи не діють за його дорученням.

Страхувальники: українські експлуатанти ПС або іноземні експлуатанти ПС під час виконання ними польотів у повітряному просторі України.

Страхова сума для польотів, що виконуються в межах України, встановлюється:

 • з урахуванням максимальної злітної маси ПС. Для міжнародних польотів – у межах, передбачених міжнародними угодами або законодавством країн, на території яких виконуються польоти ПС;
 • відповідно до уніфікованих умов об’єднання лондонських страховиків або інших умов, що застосовуються в міжнародній практиці.

Розмір максимального страхового тарифу на один рік не перевищує одного відсотка від страхової суми, визначеної договором обов’язкового страхування.

Страховим випадком є авіаційна подія:

 • у результаті якої настає цивільна відповідальність експлуатанта за шкоду, завдану життю та здоров’ю фізичних осіб;
 • у результаті настання якого завдані збитки майну фізичних та майну юридичних осіб, які страхувальник (експлуатант ПС) зобов’язаний відшкодувати.

Договір страхування не поширюється на випадки та страховик не відшкодовує збитки, якщо ПС:

 • виконує політ із порушеннями вимог Посібника з літної експлуатації ПС;
 • використовується з метою, що заборонена законодавством або відрізняється від вказаної у договорі страхування;
 • знаходиться поза географічними межами дії, що визначаються в договорі страхування, якщо лише це не пов’язано із форс-мажорними обставинами;
 • експлуатується особою, що не має кваліфікаційного свідоцтва відповідного авіаційного персоналу.

Обов’язкове страхування відповідальності повітряного перевізника

Обов’язкове страхування відповідальності повітряного перевізника здійснюється з метою захисту його майнових інтересів у разі завдання шкоди пасажирам та збитків багажу, пошті або вантажу.

Страхувальником є повітряний перевізник, що має право здійснювати пасажирські та вантажні перевезення.

Страхова сума за договором обов’язкового страхування не повинна бути меншою за шкоду, завдану життю та здоров’ю пасажирів:

 • під час виконання польотів у межах України – суми, еквівалентній 20 000 доларів США за офіційним обмінним курсом Національного банку, за кожне пасажирське крісло та згідно з кількістю пасажирських крісел, передбаченій сертифікатом експлуатанта повітряного судна. Страховик виплачує страхове відшкодування кожному пасажиру або його спадкоємцю;
 • під час виконання міжнародних польотів – у межах, передбачених міжнародними угодами або законодавством країни (в тому числі для військових та пов’язаних із ними ризиків), на території якої здійснюються пасажирські перевезення, відповідно до уніфікованих умов об’єднання лондонських страховиків або інших умов, що застосовуються в міжнародній практиці;
 • за втрати чи шкоду, завдану багажу, пошті чи вантажу – суми, еквівалентній 20 доларам США за офіційним обмінним курсом Національного банку на кожен кілограм ваги;
 • за речі (кладь), що знаходяться у пасажира, – суми, еквівалентної 400 доларам США за офіційним обмінним курсом Національного банку.

Страховими випадками за договором страхування відповідальності перевізника є:

 • подія, внаслідок якої настає відповідальність страхувальника за шкоду, завдану життю та здоров’ю пасажирів;
 • подія, внаслідок якої настає відповідальність страхувальника за шкоду (втрату, пошкодження), завдану багажу, кладі, пошті, вантажу.

Докладнішу інформацію за вищевказаними видами страхування Ви можете отримати в найближчому центрі продажів СГ «ТАС» або в контакт-центрі СГ «ТАС» за телефонами: 518 з мобільного або 0 800 500 195.

Дізнайтесь про вигидні умови для постійних та нових клієнтів

Для розрахунку заповніть, будь ласка, форму. Співробітник Страхової Групи "ТАС" зателефонує Вам найближчим часом